Положення про пропускний режим у школі

ДОПОВНЕННЯ ДО ПОЛОЖЕННЯ

        Відповідно до постанови Головного державного санітарного лікаря України «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах  освіти в період карантину в зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID – 19)» №42 від  30.07.20р.

        ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ допуск до закладу освіти батьків  або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

       Зв’язок з класними керівниками та адміністрацією школи  здійснювати за попередньою домовленістю або у телефонному режимі.

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ПРОПУСКНОГО РЕЖИМУ І ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ ВІДВІДУВАЧІВ ХЕРСОНСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ І – ІІІ СТУПЕНІВ № 31 З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІСТОРІЇ, ПРАВА ТА ІНОЗЕМНИХ МОВ ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

  1. Загальні положення

Дане Положення розроблено у відповідності до статті 26 Закону України «Про освіту», згідно з якою забезпечення безпечних і нешкідливих умов навчання, праці та виховання у навчальних закладах покладається на їх власника або уповноважений орган та керівника навчального закладу, Положення «Про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563 зі змінами, Статутом школи та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують вимоги до встановлення належного порядку роботи та створення безпечних умов для учнів і працівників школи, а також виключення можливості проникнення сторонніх осіб, порушення санітарно-епідеміологічного стану, виносу службових документів, матеріальних цінностей та інших порушень громадського порядку.

Контрольно-пропускний режим – сукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу осіб, проїзду транспортних засобів, виносу (вивозу) майна на територію чи з території школи. Пропускний режим в будівлі школи передбачає комплекс спеціальних заходів, направлених на підтримання та забезпечення встановленого порядку діяльності школи і визначає порядок пропуску учнів, працівників школи і громадян до будівлі та внутрішніх приміщень школи. Охорона приміщень школи забезпечується відповідальними особами: під час навчально-виховного процесу – охоронцями, у нічний час – сторожами. У екстрених випадках безпеку учасників навчально-виховного процесу забезпечує Державна служба охорони через систему екстреного виклику.

Відповідальність та контроль за порядком здійснення пропускного режиму в приміщенні покладається на:

- директора школи (або особу що його заміщує в даний момент);

- заступника директора з виховної роботи;

- чергового адміністратора;

- чергового технічного працівника;

- сторожа.

Виконання вимог, що визначаються даним Положенням, є обов’язковим для всіх працівників. які постійно або тимчасово працюють в школі, учнів та їх батьків, всіх юридичних та фізичних осіб, що виконують свою діяльність чи знаходяться з інших причин на території загальноосвітніх шкіл.

З метою ознайомлення відвідувачів Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 31 Херсонської міської ради з пропускним режимом і правилами поведінки відвідувачів дане Положення розміщується на стендах в холі першого поверху будівлі школи та на офіційному інтернет-сайті школи.

  1. Порядок проходу в будівлі

Херсонської спеціалізованої школи І- ІІІ ступенів № 31

Херсонської міської ради

для учнів школи

 

2.1 Пропускний режим в будівлю школи, а також відкривання/закривання дверей забезпечують черговий технічний працівник, сторож.

2.2 Учні школи проходять в будівлю школи через центральний вхід та через вхід до початкової школи.

2.3 Початок навчальних занять о 8:20 годин. Учні зобов’язані прибути до школи не пізніше 8:10 год. Учні чергового класу повинні прибути до школи о 7:50 год. За наказом директора школи, в разі виробничої необхідності, час початку навчальних занять може змінюватись. В таких випадках на уроки необхідно приходити за 10 хвилин до їх початку. Для учнів 1-х класів організовано чергування представників батьківських комітетів, які будуть зустрічати дітей та, разом з учителем, допомагати їм підготуватися до уроку.

2.4 Уходити (виходити) зі школи учням до закінчення навчальних занять дозволяється лише на підставі дозволу класного керівника, медичної сестри або представника адміністрації. Учні 1-4 класів виходять зі школи у супроводі вчителя або вихователя і передаються батькам.

2.5 Вихід учнів зі школи на уроки фізичного виховання, на екскурсії, чи на інших підставах відбувається організовано і в супроводі вчителя.

2.6 Учні, що відвідують гуртки, секції та інші позакласні заходи, допускаються в школу згідно з розкладом занять в супроводі відповідального за проведення такого заходу або керівника гуртка, секції.

2.7 Під час канікул учні допускаються в школу згідно з планом заходів на канікули, затвердженому директором школи.

 

  1. Порядок проходу в будівлі

Херсонської спеціалізованої школи І- ІІІ ступенів № 31

Херсонської міської ради

для працівників школи

 

3.1 Директор школи, його заступники, представники адміністрації школи та інші працівники школи мають змогу проходити та знаходитись в приміщенні школи в будь-який час доби, а також у вихідні та святкові дні, якщо це необхідно для виконання службових обов’язків.

3.2 Педагогам рекомендовано прибути до школи не пізніше 8 годин 00 хвилин.

3.3 В окремих випадках, у відповідності з розкладом занять, затвердженим директором школи, уроки конкретного педагога можуть починатись не з першого уроку. У даному випадку та інших конкретних випадках педагог зобов’язаний прийти до школи не пізніше ніж за 20 хвилин до свого першого уроку.

3.4 Адміністрація школи та вчителі зобов’язані заздалегідь попередити чергового технічного працівника про час запланованих зустрічей з батьками, а також про час і місце проведення батьківських зборів.

3.5 Всі інші працівники школи приходять в школу у відповідності з графіком роботи, затвердженим директором школи.

 

  1. Порядок проходу в будівлі

Херсонської спеціалізованої школи І- ІІІ ступенів № 31

Херсонської міської ради

для батьків (законних представників) учнів

 

4.1. Батьки учнів проходять до будівлі школи через центральний вхід.

4.2. Батьки повідомляють ім’я, по батькові та прізвище вчителя або адміністратора, до якого вони направляються, а також прізвище, ім’я своєї дитини, клас, в якому вона навчається черговому технічному працівнику або охороннику для проведення відповідного запису в «Журналі обліку відвідувачів». Технічний працівник, охоронник з’ясовує мету приходу і пропускає в приміщення з дозволу працівника школи, до якого вони прийшли.

4.3 З учителями батьки зустрічаються на батьківських зборах, за запрошенням або після уроків. І лише в екстрених випадках під час перерви.

4.4 Учителі зобов’язані заздалегідь попередити чергового про прихід батьків, а також про час та місце проведення батьківських зборів.

4.5 Прохід у школу батьків з особистих питань до адміністрації школи здійснюється відповідно до графіку прийому або попередньої домовленості.

4.6 У випадках незапланованого приходу до школи батьків учнів, черговий з’ясовує мету їх приходу і пропускає в будівлю школи з дозволу адміністрації.

4.7 Батьки, що супроводжують або зустрічають своїх дітей, до будівлі школи не заходять і чекають дітей на вулиці, у вестибюлі, на І поверсі. В окремих виняткових випадках (негода тощо) проходять до вестибюлю школи не далі поста чергового технічного працівника і в межах його огляду.

4.8 Для батьків першокласників протягом першого семестру навчального року встановлюється адаптивний контрольно-пропускний режим у відповідності до розкладу навчальних занять, котрий обумовлюється окремо класними керівниками на батьківських зборах згідно з наказом директора.

4.9 Батькам або особам, які їх замінюють, не дозволяється проходити до школи з габаритними сумками, валізами та свійськими тваринами.

 

  1. Порядок проходу в будівлі

Херсонської спеціалізованої школи І- ІІІ ступенів № 31

Херсонської міської ради

для відвідувачів

 

5.1 Відвідувачі проходять в будівлю школи через центральний вхід.

5.2 Особи, не пов’язані з навчальним процесом, які відвідують школу за службовою необхідністю, пропускаються при пред’явленні документу державного зразку, що засвідчує особу, за погодженням з директором школи (особою, що його заміняє) і записом в «Журналі обліку відвідувачів».

5.3 Посадові особи, які прибули до школи з перевіркою, пропускаються при пред’явленні документу, що засвідчує особу з обов’язковим повідомленням адміністрації школи та відповідною реєстрацією.

5.4 Групи осіб, що відвідують школу для проведення і участі в масових заходах, семінарах, конференціях, оглядах тощо, допускаються в будівлю школи за дозволом директора школи, за списками учасників.

5.5 Для виклику працівника школи або представника адміністрації необхідно звертатись до чергового адміністратора, чергового технічного працівника.

5.6 У разі виникнення конфліктних ситуацій, пов’язаних з допуском відвідувачів до будівлі школи, черговий технічний працівник діє за вказівками директора школи чи його заступника.

5.7 Для виклику працівника школи або представника адміністрації необхідно звертатися до чергового.

5.8. При відвідуванні школи відвідувач зобов’язаний за проханням чергового надати на візуальний огляд принесені з собою речі, які викликають підозру, для недопущення внесення в будівлю школи алкоголю, наркотичних, вибухонебезпечних, легкозаймистих, отруйних речовин і рідин, заборонених для зберігання та перенесення без спеціального дозволу предметів, зброї та боєприпасів тощо.

 

6. Пропускний режим для автотранспортних засобів

 

6.1. На територію школи забороняється в׳їзд автотранспорту, крім автомобільному транспорту екстрених і аварійних служб, швидкій медичній допомозі, службі охорони, поліції тощо.

 

7. Правила поведінки відвідувачів школи

 

7.1. Відвідувачі, що знаходяться в приміщенні школи зобов’язані:

7.1.1. Зберігати встановлений порядок і дотримуватися норм поведінки в громадських місцях.

7.1.2. Не допускати виявлення неповажного ставлення до учнів, педагогічного та обслуговуючого персоналу та інших відвідувачів школи.

7.1.3. Виконувати законні вимоги та розпорядження адміністрації та працівників школи.

7.1.4. Не створювати перепон належному виконанню адміністрацією, працівниками школи їх службових обов’язків.

7.1.5. Бережливо ставитися до майна школи, зберігати чистоту, тишу та порядок в приміщенні навчального закладу.

7.1.6. При вході до будівлі школи відвідувачі, що мають при собі кіно- і фотознімальну, звуко- і відеозаписуючу апаратуру, а також переносну комп’ютерну й оргтехніку зобов’язані зареєструвати технічні засоби у чергового з метою контролю за виносом матеріальних цінностей з будівлі школи.

7.2. Відвідувачам школи забороняється:

7.2.1. Знаходитися в службових приміщеннях або інших приміщеннях школи без дозволу на те адміністрації, чергового чи педагога.

7.2.2. Виносити з приміщення школи документи, інформації, які знаходяться на інформаційних стендах для ознайомлення.

7.2.3. Знімати зразки документів зі стенду, а також розташовувати на ньому оголошення не узгоджені з адміністрацією навчального закладу.

7.2.4. Приносити у школу алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю (крім осіб, котрим в установленому порядку дозволено зберігання та носіння табельної зброї та інших засобів), а також габаритні особисті речі.

7.2.5. Суворо забороняється куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин у приміщенні та на території школи. Інформація про дані правопорушення надається до правоохоронних органів.

7.2.6. Входити до школи в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, з домашніми тваринами, товарами для продажу, великогабаритними речами, а також в брудному одязі.

7.2.7. Факти порушень громадського порядку і завдані збитки школи фіксуються в установленому порядку уповноваженими особами, котрі здійснюють пропускний режим.

7.3. Відповідальність відвідувачів школи за порушення Порядку пропускного режиму та правил відвідування школи:

7.3.1. У випадку порушення відвідувачем школи пропускного режиму і правил поведінки йому робиться зауваження черговим або працівником школи та може бути відмовлено у пропуску до приміщень закладу.

7.3.2. У випадках скоєння відвідувачами протиправних дій черговий або адміністрація школи повідомляє про це правоохоронні органи.

7.3.3. У випадку навмисного чи ненавмисного пошкодження або знищення майна школи на винних осіб згідно з чинним законодавством поряд із адміністративною або кримінальною відповідальністю покладається обов’язок відшкодування причинених збитків.

 

 

8. Порядок пропуску з табельною зброєю,

спеціальними засобами, іншими забороненими

без спеціального на те дозволу зберігання і носіння предметів

8.1. Прохід осіб в приміщення школи з табельною зброєю і спеціальними засобами дозволяється:

8.1.1. Співробітникам міністерств і відомств України та їхніх підрозділів, де передбачено наявність табельної зброї, але лише при виконанні ними своїх службових обов’язків за наявності службового посвідчення.

8.1.2. Співробітникам і військовослужбовцям державних воєнізованих організацій України на період надзвичайних ситуацій у випадках посилення охорони будівлі або за спеціальним дозволом.

 

9. Порядок пропуску представників засобів масової інформації

 

9.1. Працівники засобів масової інформації, які прибувають до закладу з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються в будівлю школи за акредитаційними посвідченнями чи картками тимчасової акредитації, при наданні редакційного посвідчення, та супроводжуються до директора або заступника директора школи.

9.2. Представники засобів масової інформації, які прибули на заходи, що проводяться в приміщенні або на території школи, з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються після пред’явлення документів, котрі підтверджують їх особу та супроводжуються до директора або заступника директора школи.

 

10. Пропускний режим для осіб, задіяних у проведенні

ремонтно-будівельних робіт у приміщеннях або на території школи

 

10.1 Робітники і фахівці ремонтно-будівельних організацій пропускаються у приміщення (територію) школи для виконання ремонтно-будівельних робіт за розпорядженням директора або заступника директора з адміністративно-господарчої роботи.

 

11. Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій

або ліквідації аварійної ситуації

 

11.1. Пропускний режим в будівлю та на територію школи на період надзвичайних ситуацій обмежується.

11.2. Після ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску, визначена Порядком.

 

12. Порядок евакуації учасників освітнього процесу

та відвідувачів щколи з приміщень та порядок їхньої охорони

 

12.1. Порядок оповіщення учасників освітнього процесу та відвідувачів школи при надзвичайних ситуаціях (пожежа, стихійне лихо, інформація про загрозу скоєння терористичного акту тощо) та порядок охорони приміщень розробляються адміністрацією школи, відповідальними за ведення роботи з охорони праці, протипожежної безпеки та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу.

12.2. За встановленим сигналом оповіщення всі учасники освітнього процесу, відвідувачі, у т. ч. робітники, які здійснюють ремонтно-будівельні роботи в приміщеннях закладу, евакуюються з будівлі згідно з планом евакуації, що знаходиться в приміщенні школи на видному й доступному для відвідувачів місці.

12.3. Пропуск відвідувачів у приміщення школи припиняється.

12.4. Працівники і відповідальні особи здійснюють заходи із евакуації і забезпечення безпеки людей, що знаходяться в приміщеннях, згідно з інструкціями, а при прибутті співробітників відповідних служб для ліквідації надзвичайної ситуації, забезпечують їхній безперешкодний доступ у будівлю та на територію школи.

 

13. Контроль та відповідальність за організацію пропускного режиму

в Херсонській спеціалізованій школі № 31

 

13.1. Загальний контроль, керівництво та відповідальність за організацію пропускного режиму в школі, дотримання Порядку пропускного режиму та правил відвідування школи (далі Порядок) всіма учасниками освітнього процесу та відвідувачами покладається на директора школи.

13.2. Директор школи наказом призначає відповідальних по закладу за здійснення заходів пропускного режиму та дотримання норм Порядку

На сайті 135 гостей та 0 користувачів

© 2022 Херсонська спеціалізована школа І - ІІІ ступенів №31.
Designed By GLORY