ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

Керуючись пунктом 6.3.4 "Положення про управління освіти Херсонської міської ради", на виконання рішення виконавчого комітету міської ради від 18.01.2022 року #34 "Про вартість харчування для окремих категорій учнів у закладах загальної середньої освіти міста, засновником яких є Херсонська міська рада" у закладі організовано безкоштовне гаряче харчування за рахунок коштів місцевого бюджету, відповідно до затверджених норм харчування для учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій.
Вартість для дітей віком від 6 до 10 років-20,00 грн на одну дитину на день.
Вартість для дітей віком від 10 років і старших-25,00 грн на одну дитину на день.

З 01 січня 2022 року в українських школах запровадили оновлене меню для учнів.

Це один з етапів реформи шкільного харчування, яку ініціювала перша леді країни Олена Зеленська.

Розробляв нове шкільне меню український кулінар Євген Клопотенко.

Ключовою особливістю змін став перехід до більш здорового харчування: менше цукру, солі, хліба, жирів та субпродуктів.

Рекомендоване меню для шкільних їдалень, яке розробив Євген Клопотенко, містить 160 страв.

У них враховані нові норми, за якими потрібно збільшити кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, свіжих овочів і фруктів.

Натомість обмежити кількість солі та цукру, жирів рослинного й тваринного походження та субпродуктів.

Нововведення стосуються не лише шкільного меню, у буфетах також заборонено продавати:

• солодкі хлібобулочні вироби;
  • продукти з високим вмістом цукру чи солі, консервантів, барвників та ароматизаторів;
  • газовані напої, зокрема й солодкі;
  • м’ясні та рибні продукти промислового та кулінарного виробництва;
  • непастеризовані соки та молочні продукти;
  • каву;
  • гриби.

У нашому закладі вже не вперше проводяться заходи на тему здорового харчування.

25 листопада учні 4-А класу взяли участь у відкритому онлайн заході "Тарілка здорового харчування", який проводила координатор та ведуча всеукраїнського освітнього проєкту "Здорове харчування для дітей" Наталія Зінченко.

Здорове харчування для дітей

Цього літа були виконані роботи по капітальному ремонту шкільної їдальні за спонсорські кошти (Загребельної О.П.)

Було замінено вікна, двері, змонтовано стелю, встановлено енергозберігаючі світильники, замінено сантехніку, постелено плитку на підлогу та стіни.

З 01 вересня 2021 року у закладі організовано харчування учнів відповідно до нормативно-правових документів та вимог санітарного регламенту.

На виконання Розпорядження міського голови від 02.08.2021 № 272р «Про здійснення моніторингу стану організації харчування в закладах освіти, засновником  яких є Херсонська міська рада», з метою здiйснення монiторинry стану органiзацiї харчування в школі, вiдкритостi та публiчностi iнформацiї iз зазначеного питання, керуючись пунктами 19, 20 частини четвертої статті 42 Закону України «Про мiсцеве самоврядування в Україні» та з метою організації повноцінного, здорового та якісного харчування учнів у закладі забезпечено на Google-платформі, впродовж години пiсля приготування, публiкацiю фото готових страв, а також щоденно, до 10 години: меню; iнформацiї щодо кiлькостi осiб, якi харчуються; вiдомостей щодо собiвартостi страв у меню.

© 2022 Херсонська спеціалізована школа І - ІІІ ступенів №31.