Психологічна служба

Без перебільшення, початок навчання у школі складний період і для дітей, і для батьків. Проте якщо Ваша дитина фізично здорова, володіє елементарними навичками самообслуговування (вдягтися, переодягтися, зав’язати шнурки, зібрати портфель) а її розвиток відбувається відповідно до психофізіологічних норм, то потенціал для того, щоб пережити цей період легко досить високий. Дотримання низки порад дозволить Вам, шановні батьки, і Вашим дітям легко адаптуватися до нових реалій життя.

Процес переходу дитини від молодшої школи до середньої завжди вимагає особливої уваги зі сторони батьків, тому що дитина вимушена підлаштуватися під нові обставини освітнього середовища. Це викликає у кожної дитини  емоційну напругу, проте сформованість самостійності, відповідальності, впевненості, мотивація на успіх, розвинені комунікативні вміння є ресурсом для успішної адаптації. Що ж змінилося у житті школяра при переході у п’ятий клас?

Будь-який іспит, як компетентна перевірка отриманих знань і умінь, завжди були причиною хвилювання.  Причини їх у

• Сумнівах у власних здібностях та якості знань (їх повноті та міцності)
  • Стрес від переживання незвичайної ситуації
  • Страх не виправдати очікування батьків та вчителів

Питання професійного вибору дитини  привертає увагу батьків школярів протягом усього періоду навчання. Особливо актуальним воно стає у дев'ятому класі, коли виникає потреба зробити вибір: чи залишитися для навчання у школі, гарно підготуватися до здачі ЗНО у звичній для дитини атмосфері, чи вступити до профільного професійного закладу, який надасть можливості для поглибленого вивчення предметів, близьких до інтересів та схильностей дитини. Який би вибір Ви не зробили, головне, щоб він був результатом ґрунтовного аналізу  бажань дитини, її можливостей та задатків, стану на сучасному ринку праці.

Суїцид  залишається  однією з провідних причин смерті у молодому віці.  За останні роки збільшилась кількість самогубств серед дітей 5-14 років (2 відсотка  самогубств серед усіх вікових груп).   При  цьому у  дітей достатньо часто зустрічається довготривала і ретельна підготовка самогубства.

Більша частина випадків самогубств припадає на групу підлітків чи молоді у перехідному віці, тобто пубертатні суїциди. При цьому  в молодшому пубертатному віці (12-13 років) суїциди частіше скоюють хлопчики, а в середньому  (14-16 років)  та старшому пубертатному – дівчата.