Профілактика суїцидальних ризиків у школярів

Суїцид  залишається  однією з провідних причин смерті у молодому віці.  За останні роки збільшилась кількість самогубств серед дітей 5-14 років (2 відсотка  самогубств серед усіх вікових груп).   При  цьому у  дітей достатньо часто зустрічається довготривала і ретельна підготовка самогубства.

Більша частина випадків самогубств припадає на групу підлітків чи молоді у перехідному віці, тобто пубертатні суїциди. При цьому  в молодшому пубертатному віці (12-13 років) суїциди частіше скоюють хлопчики, а в середньому  (14-16 років)  та старшому пубертатному – дівчата.

У зв’язку  з цим виникає питання: як запобігти самогубству серед учнівської молоді?

Кожного року відповідно до плану роботи психологічної служби у школі проводиться анкетування учнів 8-9 класів для виявлення дітей, які мають схильності до емоційної лабільності, а тому, потрапляючи у складні ситуації, можуть вести себе ірраціонально, приймати не прогнозовані рішення.

Але складнощі цієї болючої справи у тому, що психіка підлітка має ряд особливостей, які можуть спровокувати суїцидальну поведінку у будь-якої дитини. Не можна дати однозначної відповіді і стосовно того, що суїцидальна поведінка частіше зустрічається у дітей сімей зі складними життєвими обставинами. Та сім’я, яка називається неблагополучною, як правило, у полі уваги усіх спеціалістів. Суїциди можуть провокувати критичні ситуації, які виникають й у  благополучних родинах.

Особливу увагу приділено профілактиці емоційної лабільності наших школярів. Проводяться класні години та години психолога, присвячені темам цінності життя, розвитку об’єктивної самооцінки та формування навичок безпечної поведінки. З дітьми, у яких виявлено ризики емоційної лабільності, проводиться індивідуальна робота, батькам надаються рекомендації.

Пам'ятайте батьки, якісне спілкування з дитиною, відсутність емоційних стресів  – запорука її успішного життя.