Коли дитина закінчує 9 клас

Питання професійного вибору дитини  привертає увагу батьків школярів протягом усього періоду навчання. Особливо актуальним воно стає у дев'ятому класі, коли виникає потреба зробити вибір: чи залишитися для навчання у школі, гарно підготуватися до здачі ЗНО у звичній для дитини атмосфері, чи вступити до профільного професійного закладу, який надасть можливості для поглибленого вивчення предметів, близьких до інтересів та схильностей дитини. Який би вибір Ви не зробили, головне, щоб він був результатом ґрунтовного аналізу  бажань дитини, її можливостей та задатків, стану на сучасному ринку праці.

Технологія прийняття відповідального рішення може мати наступний вигляд:

• Залучіть дитину до діагностики готовності до професійного вибору, щоб визначити сферу до якої сформовано стійкий інтерес, відповідність особистісних характеристик цій сфері
  • Використайте результати анкетування, яке проводилось шкільним психологом (якщо дитина не пам’ятає результатів або їх не отримала, зателефонуйте психологу)
  • Якщо не проходили анкетування у школі, маєте сумніви стосовно результатів, використайте інтернет джерела (чисельні різноманітні методики для визначення готовності до професійного вибору надані на сайті Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua у розділі Професійна орієнтація громадян)
  • Спільно з дитиною обговоріть, які переваги має навчання у школі
  • Звична атмосфера, яка не потребує адаптації (приміщення, вчителі, однокласники, перелік предметів та навантаження, ґрунтовна систематична підготовка дітей до ЗНО)
  • Ознайомтеся з закладами професійно-технічної освіти, які відповідають сфері інтересів вашої дитини, відвідайте їх та почитайте відгуки (перелік надано на сайті Управління освіти https://gorono.ftl.kherson.ua)
  • Спільно з дитиною зробіть свідомий вибір закладу освіти, який дозволить Вашій дитині розкрити потенціал краще! Бажаємо успіхів!