ГУРТКОВА РОБОТА

Усі діти — різні, і пересвідчитися в цьому можна під час спостереження за самостійною діяльністю школярів.

Хтось старанно малює, інший життя не уявляє без музики, а дехто захоплено грає з м’ячем. Задовольнити потреби кожної дитини у навчальному закладі може гурткова робота. Гурткова робота в Херсонській  спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №31 забезпечує можливості щодо вибору діяльності, до якої дитина проявляє зацікавленість, створює необхідні передумови для прояву її природних здібностей.

Система гурткової роботи навчального закладу спрямована на розвиток обдарованості вихованців, їх здібностей, талантів, розвитку творчої особистості, формування естетичного смаку, здорового способу життя, на задоволення потреб дітей та батьків.

До відома батьків, інформуємо про те, що на базі навчального закладу працює 23 гуртки.

Учні мають можливість брати участь у конкурсах різних рівнів, що, безсумнівно, приносить плідні результати.

За допомогою художньої гімнастики дитина привчається тримати себе у формі, а також розвиває любов до спорту. Художня гімнастика развиває гнучкість, пластику тіла, координацію рухів, дисциплінованість і цілеспрямованість дитини. Системні заняття під керівництвом професійного тренера сприяють загальному фізичному розвитку дитини та допомагають дітям якнайшвидше соціально адаптуватися.

Світ сучасної хореографії дуже різноманітний і поєднує в собі багато видів танцю. На заняттях учні ознайомлюються та розучують такі стилі, як джаз-фанк, хіп хоп, dance hall, vogue, contemporary  та інші види сучасної естрадної та вуличної танцювальної культури. Сучасний танець сприяє розкриттю особистості, здобуттю внутрішньої свободи, розвиває артизтизм, творчу інтуіцію та емоційність, зміцнює фізичну силу, формує фігуру.

Учні початкової школи мають можливість відвідувати заняття живопису. Педагог навчає дітей працювати з різними художніми матеріалами - малювати гуашшю, аквареллю, кольоровими олівцями і фломастерами. Юні художники поступово освоюють техніку використання в роботі нетрадиційних матеріалів: листя дерев, насіння рослин, шкаралупа горіхів тощо. Коли малюк з раннього віку займається малюванням, то стає більш посидющим, терплячим, уважним, набуває самоконтролю. Більше того, у дитини формується творче сприйняття і ставлення до навколишнього світу, розвивається уява.

Чудовий спосіб виховання у дітей почуття краси, адже лише тут зі звичайної нитки та інших простих матеріалів можна зробити шедевр. Заняття в гуртку покликані навчити учнів різним технікам декоративно-прикладного мистецтва: квілінг, фелтинг, писанкарство, декупаж, скрапбукинг, вишивка, вишивка стрічками, ізонитка, бісероплетіння, м’яка іграшка, вироби з природних матеріалів, паперопластика, в’язання гачком, печворк, виготовлення сувенірів, різноманітних поробок з різних матеріалів. Заняття передбачають створення оригінальних і корисних речей, розвивають творчу фантазію, потенціал дитини, моторику, уважність, старанність, акуратність та мистецький смак.

Цей гурток допомагає дітям опанувати ази ораторського мистецтва на основі спеціальних фонетичних вправ, готує їх до виступів відповідно до жанру і поставленої мети, навчає бачити, відчувати й тримати аудиторію, працювати над виразністю мовлення.

Волейбол добре позначається на здоров'ї. Різноманітність рухів в цьому виді спорту навантажує практично всі групи м'язів, також волейбол зміцнює дитячий імунітет і серцево-судинну систему, покращує поставу. Регулярні заняття волейболом загартовують організм, підвищують його витривалість.

Футбол є важливою складовою фізичної культури. На заняттях у дітей формується стійкий інтерес фізичною культурою, зокрема до здорового способу життя взагалі, виробляються різноманітні рухові навички, поліпшується координація, прискорюється реакція, підвищується загальний рівень фізичної підготовки, технічної і тактичної майстерності маленьких спортсменів. Навчальний матеріал адаптований до занять з дітьми різного рівня підготовки, передбачає загальну фізичну, а не спортивну спрямованість і містить найпростіші елементи технік та дій у нападі та захисті, а також вправи з елементами футболу для розвитку фізичних якостей.

Вільна боротьба - це поєдинок двох суперників, кожен з яких - справжній атлет. Вільник повинен бути дуже гнучким, розвиненим фізично, у нього повинні бути міцні, еластичні суглоби, натренована дихальна система, величезна витривалість... Тому тренування таких спортсменів - це не тільки спаринги з суперниками або розучування стійок або захоплень. Для формування спритності та гнучкості використовуються акробатичні вправи: перекиди, колесо, сальто назад і вперед та ін. Дихальну і кровоносні системи розвиває біг на довгі дистанції, рухливі ігри. Крім того, освоюються та відпрацьовуються техніки падіння і самостраховки. Дуже велику роль грає витривалість, яка, поряд з технікою, формується в навчальних боях.

Сторінка 1 із 2